Cerkwie łemkowskie 2023
Cerkwie są nierozerwalnie wpisane w krajobraz Łemkowszczyzny. W swych wnętrzach kryją niezwykle cenne, często kilkusetletnie ikony, stanowiąc dziedzictwo kulturowe jej dawnych i obecnych mieszkańców. W kalendarzu znajdziemy fotografie cerkwi w: Komańczy, Kwiatoniu, Czyrnej, Krempnej, Dubnem, Gładyszowie, Leszczynach, Owczarach, Świątkowej Małej, Czarnej, Ropicy Górnej, Wojkowej i Powroźniku. Kalendarium zawiera najważniejsze święta cerkiewne.
Fotografie: Piotr Basałyga, Patryk Biegański, Wiktot Baron, Karol Nienartowicz Krystian Kiwacz
Format: 330 x 480 mm, 7 kart / 14 stron
Bieszczadzcy mocarze 2022 Kalendarz
Kalendarz wieloplanszowy, format: 450x 600 mm, kreda 250 g, 7 kart/ 14 stron
Autorzy: A.M. W Matysiakowie
Tytułowi bieszczadzcy mocarze to władcy dzikich Bieszczadów, ich lasów, połonin, gór i przestworzy. Każda z fotografii to owoc długich godzin wyczekiwania na odpowiednie ujęcie, a rezultatem jest ekskluzywny kalendarz z wyjątkowymi portretami zwierząt w kontekście bieszczadzkiego przyrodniczego roku.
Cerkwie łemkowskie 2022 kalendarz
Cerkwie wpisane nierozerwalnie w krajobraz Łemkowszczyzny, w swych wnętrzach kryją niezwykle cenne, często kilkusetletnie ikony, stanowiąc dziedzictwo kulturowe jej dawnych i obecnych mieszkańców. W kalendarzu znajdziemy fotografie cerkwi w Szczawniku, Komańczy, Bielance, Wołowcu, Dubnem, Owczarach, Krempnej, Kwiatoniu, Powroźniku, Brunarach, Bartnem i Zdyni. Kalendarium zawiera najważniejsze święta cerkiewne.
MAGICZNE BIESZCZADY 2022 KALENDARZ
Bieszczady to niezaprzeczalnie magiczny zakątek, zachwycający o każdej porze roku. Wspaniałe góry, szumiące trawami połoniny, wciąż dzika przyroda – to wszystko sprawia, że kto raz wyjechał w Bieszczady, będzie tam wracał przez całe życie. Fenomenalne fotografie Karola Nienartowicza przeniosą nas do tej krainy o każdej porze roku.
14 stron/7 kart
format: 330x480 mmm spirala
Beskid bez kitu kalendarz 2021
Kalendarz Wilk 2021
Format:
340x490
Ilość stron:
7/14
Kalendarz Wilki 2021 z mistrzowskimi ujęciami bieszczadzkich wilków autorstwa Mateusza Matysiaka, dostępny w dwóch wersjach okładki
Bieszczady 2021 kalendarz
Autorzy fotografii: Karol Nienartowicz, Łukasz Barzowski
14 plansz, 7 kart, format 36x490 mm
Bieszczady to jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków naszego kraju, zachwycający o każdej porze roku. Wspaniałe góry, szumiące trawami połoniny, wciąż dzika przyroda, ale też ślady dawnej wielokulturowej historii - to wszystko sprawia, że kto raz wyjechał w Bieszczady, będzie tam wracał przez całe życie.Fenomenalne fotografie dwóch fotografików Karola Nienartowicza i Łukasza Barzowskiego przeniosą nas do tej krainy o każdej porze roku.
Najpiękniejsze cerkwie łemkowskie – kalendarz 2020
Cerkwie – wspaniałe zabytki budownictwa sakralnego wpisane nierozerwalnie w krajobraz Łemkowszczyzny, w swych wnętrzach kryją cenne, często kilkusetletnie ikony, stanowiąc dziedzictwo kulturowe jej dawnych i obecnych mieszkańców.
W kalendarzu znajdziemy fotografie cerkwi w Uściu Gorlickim, Powroźniku, Bartnem, Wołowcu, Szczawniku, Komańczy, Kwiatoniu, Kotani, Świątkowej Małej, Bielance, Ropicy Górnej oraz Owczarach. Kalendarium zawiera najważniejsze święta cerkiewne.
Fotografie: Piotr Droździk, Kamil Paluszek, Włodzimierz Stachoń, Agnieszka i Włodek Bilińscy
Kalendarz 14 strom 7 kart, spirala, format 330x480 mm,
Kalendarz Bieszczady 2020
Kalendarz Bieszczady 2020 zachwyca wspaniałymi ujęciami Łukasza Barzowskiego, Mateusza Matysiaka oraz Agnieszki i Włodka Bilińskich. Bieszczady to jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków naszego kraju. Mimo, że coraz bardziej ucywilizowany, nie traci na atrakcyjności, zachwycając o każdej porze roku. Wspaniałe góry, szumiące trawami połoniny,Jezioro Solińskie, wciąż dzika przyroda, ale też cerkwie – ślady dawnej wielokulturowej historii – to właśnie Bieszczady.
Kalendarz planszowy, 14 kart, format 330x480 mm
Kalendarz Bieszczady 2017
Kalendarz Dzikie Bieszczady 2018
Kalendarz Dzikie Bieszczady 2018 z fenomenalnymi fotografiami Mateusza Matysiaka
Bohaterami tego kalendarza są mieszkańcy dzikich, leśnych Bieszczadów. To zwierzęta największe, najsilniejsze, najbardziej waleczne, ale też niepozorne, a jednak nie mniej piękne. Wszystkie te istoty wespół z resztą przyrody Bieszczadów uwiecznionej w tym kalendarzu tworzą magiczną, głęboko uduchowioną krainę. Fotografie te są efektem bezgranicznej fascynacji przyrodą Bieszczadów...
Autor tych niezwykłych fotografii to przyrodnik, fotograf i filmowiec. Z zawodu leśnik, biolog i inżynier środowiska. Autor licznych publikacji, w tym ilustrowanych encyklopedii zwierząt Polski i ptaków Polski. Wielokrotny laureat oraz juror konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą. Tradycjonalista, wielki pasjonat lasu i gór, miłośnik wszystkiego co zdrowe i autentyczne. Sentymentalny smakosz natury, który potrafi całymi dniami w bezruchu i starannym maskowaniu przesiedzieć w skrajnie trudnych warunkach tylko po to, by uwiecznić tę jedyną scenę z życia rzadkich i płochliwych zwierząt.
BIESZCZADZCY MOCARZE KALENDARZ 2017
Przedsprzedaż unikalnego kalendarza Bieszczadzcy Mocarze rozpoczęta! Wydawnictwo Libra i Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior wydają najlepszy i najpiękniejszy kalendarz jaki kiedykolwiek powstał z fotografiami bieszczadzkich kolosów – zwierząt które darzymy wielką estymą. Ten wspaniały projekt to efekt tytanicznej pracy Mateusza Matysiaka – godzin, tygodni, miesięcy i lat spędzonych w Bieszczadach, w bezruchu i w oczekiwaniu na nieprawdopodobny łut szczęścia. Pokłosiem tego jest trzynaście niesamowitych obrazów, których nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie malarstwa. Tytułowi bieszczadzcy mocarze to prawdziwi władcy dzikich, leśnych Bieszczadów. To zwierzęta największe, najsilniejsze i najbardziej waleczne. Jak mówi sam Autor fotografii:To duchy i biesy poruszające się jawnie lub skrycie, ale zawsze niezwykle dyskretnie pośród lasów, połonin i gór pomiędzy dniem a nocą. Wraz z wydaniem kalendarza Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior w październiku 2016 rozpocznie sprzedaż swojego najnowszego, limitowanego piwa Ursa Bieszczadzcy Mocarze, w stylu Belgian Blond Ale. To mocne i złożone piwo o delikatnym słodowo-biszkoptowym aromacie i smaku dopełnionym subtelnymi nutami pomarańczy, cytryn i cynamonu. Na czterech różnych etykietach Ursa Bieszczadzcy Mocarze wykorzystano cztery mistrzowskie zdjęcia Mateusza Matysiaka, a dochód ze sprzedaży piwa wspiera ochronę wspaniałych zwierząt w miejscu gdzie jest ich dom. Nasz kalendarz jest produktem wykonanym perfekcyjnie i ekskluzywnym, w związku z tym jesteśmy zmuszeni ograniczyć ilość sprzedawanych egzemplarzy do 1000 sztuk. Specjalnie dobrane zdjęcia, szlachetny, matowy papier zadrukowany techniką offsetową w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu udało się wydobyć subtelne kolory i szczegóły.
Specyfikacja techniczna kalendarza:
Format: 450x600 mm
Liczba stron: 13 jednostronnie zadrukowanych kart + kartonowe zadrukowane plecki
Papier: Kreda 170 g Druk: Offset, full color
KALENDARZ BIESZCZADY 2017
Kalendarz Bieszczady 2017 zaskakuje nowymi, pięknymi ujęciami niezwykłych fotografii Łukasza Barzowskiego, Mateusza Matysiaka oraz Agnieszki i Włodka Bilińskich.
KALENDARZ ŚWIAT BOJKÓW I ŁEMKÓW
Kalendarz Świat Bojków i Łemków 2017
Kalendarz BIESZCZADY. TAM GDZIE OCZY PONIOSĄ (miniatura)
Kalendarz ,,Bieszczady" z pięknymi fotografiami Grzegorza Leśniewskiego pozwala zachować w pamięci klimat i widoki tych gór. Znajdziemy w nim zapierające dech w piersiach pejzaże, ale również fotografie koni huculskich z Wołosatego czy słynnego bieszczadzkiego samotnika – wilka.
Jest to kalendarz 14-planszowy wiszący. Strony połączone są metalową spiralą z wieszakiem. Kalendarium zaczyna się w październiku 2013 i kończy w grudniu 2014.
Format: 110x220 mm
Niedostępny
Kalendarz 2014 BIESZCZADY TAM GDZIE OCZY PONIOSĄ (A3)
Kalendarz ,,Bieszczady" z pięknymi fotografiami Grzegorza Leśniewskiego pozwala zachować w pamięci klimat i widoki tych gór. Znajdziemy w nim zapierające dech w piersiach pejzaże, ale również fotografie koni huculskich z Wołosatego czy słynnego bieszczadzkiego samotnika – wilka.
Jest to kalendarz 14-planszowy wiszący. Strony połączone są metalową spiralą z wieszakiem. Kalendarium zaczyna się w październiku 2013 i kończy w grudniu 2014.
Format: 297x420 mm
NIEDOSTĘPNY